Dzisiaj przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
We wtorek, 14 stycznia, obchodzimy dzień migranta i uchodźcy.
W piątek, 17 stycznia przypada wspomnienie św. Antoniego, opata. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. W Kościele katolickim w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu. Wyjątkowo w ten piątek Msza św. będzie rano o 7.00. Przepraszam za nieudogodnienia.
W dniach od 18 do 24 stycznia w całym Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność
Chrześcijan.
W przyszłą niedzielę, 19 stycznia w naszym kościele będzie kolędować orkiestra górnicza z Kopalni Piast. Uświetni ona Mszę święta o godz.10.30, a bezpośrednio po Mszy świętej będzie koncert
kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszam do wspólnego kolędowania wszystkich Parafian.
Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu we wtorek, czwartek i sobotę udam się do kolejnych rodzin według planu kolędowego. Zakończenie kolędy w sobotę, 18 stycznia.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa
Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą życzliwość, modlitwę i ofiary. Dziękuję Ofiarodawcom, którzy szczególnie dzisiaj złożyli ofiary na potrzeby naszej parafii i kościoła.
Niech dobry Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi.