Dziś przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. O godz. 10.30 podczas Mszy świętej i po niej wystąpi Paweł Orkisz poeta i pieśniarz związany z Krakowem, który zaśpiewa kolędy i ballady kolędowe.
W środę, 14 stycznia o godz.18.40 w kawiarence spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej wraz z rodzicami.
W piątek, 16 stycznia oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz.15.00 zapraszam do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
W sobotę, 17 stycznia przypada wspomnienie św. Antoniego, opata. W Kościele katolickim w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu.
W niedzielę, 18 stycznia podczas Mszy świętej o godz.10.30 i po niej zakolęduje dla nas zespół wokalnoinstrumentalny NieBoGóra z Parafii w Górze.
Trwa wizyta duszpasterska w naszej Parafii. W tym tygodniu we wtorek, czwartek i sobotę udam się do kolejnych rodzin według planu kolędowego.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć: Gościa Niedzielnego, Gościa Ekstra – Historia Kościoła, dla dzieci Małego Gościa oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiary, szczególnie za te złożone dzisiaj na potrzeby naszej Parafii i kościoła. Dziękuję za liczny udział w Orszaku Trzech Króli. Dziękuję Rodzicom dzieci szkolnych za przygotowanie Jasełek, Strażakom i Policji za zabezpieczenie trasy przejścia. Dziękuję również Strażakom za przygotowanie poczęstunku, Dyrekcji Szkoły za udostępnienie sali gimnastycznej.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi i obdarza pokojem.