Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny.
Zapraszam na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedzielę po Mszy świętej o 8.00 i 10.30, a w tygodniu po Mszy świętej czy to porannej, czy wieczornej. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest wystawiona księga do której po nabożeństwach można wpisywać zawierzenia i prośby do Serca Jezusowego z okazji 350 rocznicy objawień. Zachęcam przedstawicieli rodzin, aby w imieniu swoich bliskich to uczynili.
W poniedziałek, 9 czerwca święto NMP, Matki Kościoła. W Sanktuarium Chrystusa
Cierpiącego w Bielanach odbędzie się Rejonowy Dzień Chorego. Początek o godz.10.30. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
W środę, 11 czerwca przypada wspomnienie św. Barnaby, apostoła. O 17.00 w salce katechetycznej spotkanie rodziców dzieci klasy czwartej w sprawie rocznicy I Komunii świętej.
W czwartek, 12 czerwca obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W piątek, 13 czerwca wspominamy św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu zapraszam na czuwanie fatimskie. O godz.17.15 Nabożeństwo ku czci Bożego Serca, po nim o 17.30 Różaniec, który poprowadzą członkowie Żywego Różańca, o 18.00 Msza święta, a po niej procesja do figury Matki Bożej. O godz.19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
W sobotę, 14 czerwca wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.
W przyszłą niedzielę, 15 czerwca przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, dla dzieci Małego Gościa oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiary, szczególnie za te złożone dziś na potrzeby naszej Parafii i kościoła.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie będzie Waszą siłą i mocą i niech Was obdarza swoim błogosławieństwem.