Dziś przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. W Cieszynie o godz.15.00 odbędzie się coroczna pielgrzymka ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Po Mszy świętej o godz.8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
W poniedziałek, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP. O 21.00 zapraszam na Apel Jasnogórski.
W środę, 10 września, o godz,16.45 w kościele pierwsza katecheza dla dzieci z klasy trzeciej przygotowujących się do I Komunii św.
W piątek, 12 września, o godz.16.45 w kościele pierwsza katecheza dla uczniów klasy ósmej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej o 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych na wspólne rozważanie tekstów biblijnych.
W sobotę, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. O godz.8.00 w kościele zbiórka dla ministrantów i kandydatów. Wieczorem z racji trzynastego dnia miesiąca zapraszam na czuwanie fatimskie. O godz.17.30 rozważania różańcowe, które poprowadzą Członkowie Żywego Różańca, o 18.00 Msza święta, a po niej procesja do figury Matki Bożej.
W przyszłą niedzielę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Podczas Mszy świętej o godz.10.30 poświęcenie i wręczenie krzyży dla dzieci z klasy trzeciej na rozpoczęcie roku formacji przygotowującej do sakramentów Pokuty i Eucharystii. Składka w tym dniu z racji drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby parafii i kościoła. Powierzam ją życzliwości i ofiarności Parafian.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiary. Dziękuję za posprzątanie i wywiezienie gałęzi i odpadów zielonych.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi.