Dziś przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą.
W poniedziałek, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 8.00 w naszym kościele Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego, na której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dla uczniów klasy pierwszej, którzy w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Zapraszam do udziału wszystkie dzieci, rodziców i nauczycieli.
W środę, 3 września, przypada liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. O godz,18.40 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci klasy trzeciej, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii św.
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godz.9.00 odwiedziny chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną. Ich nazwiska i adresy proszę zgłosić do czwartku w zakrystii lub telefonicznie. O godz.17.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi. Na zakończenie adoracji Litania do Serca Bożego, a po niej o godz.18.00 Msza święta. O godz.18.40 w kościele spotkanie dla rodziców uczniów klasy ósmej, którzy w tym roku szkolnym pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania.
W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi.
W przyszłą niedzielę, 7 września odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Po Mszy świętej o odz.8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć
Gościa Niedzielnego, dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiary.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi.