Dziś przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą. W naszej wspólnocie dziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Ofiarą od puszek przy wyjściu z kościoła możemy wspomóc Towarzystwo św. Brata Alberta.
W środę, 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
W czwartek, 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X, papieża.
W piątek, 22 sierpnia, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
W niedzielę, 24 sierpnia w naszej wspólnocie będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czi Matki Bożej Częstochowskiej. Sumę odpustową o godz.11.30 odprawi ks. Józef Zborek, proboszcz Parafii św. Wawrzyńca w Grojcu. Zapraszam do udziału w tej Mszy świętej wszystkich Czcigodnych Parafian, poczty sztandarowe Róż Żywego Różańca, Staży Ochotniczej, Górników, Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, dzieci komunijne i dziewczynki do sypania kwiatów.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiary, szczególnie za te złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii i kościoła w kwocie 6.800 zł, które zostały przeznaczone na prace remontowo budowlane. Dziękuję Strażakom za uruchomienie dzwonu, Paniom za pielęgnację obejścia wokół kościoła.
Od jutra tj. poniedziałku, 18 sierpnia do piątku, 22 sierpnia nastąpi zmiana godzin Mszy świętych z powodu zastępstwa, które podjąłem za chorego księdza proboszcza w Rajsku. I tak w poniedziałek, środę i piątek Msza święta będzie o godz.17.00, zaś we wtorek i czwartek o godz.8.00. Za utrudnienia bardzo przepraszam i proszę o wyrozumiałość.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi.