Dziś przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą.
We wtorek, 29 lipca wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza.
W czwartek,31 lipca wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
W piątek, 1 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Jest to również pierwszy piątek miesiąca, w który czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Od godz. 9.00 objazd chorych i seniorów z posługą sakramentalną. Ich nazwiska i adresy proszę zgłosić do czwartku w zakrystii lub telefonicznie. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się litanią do Serca Bożego. O godz.18.00 Msza święta. Okazja do spowiedzi codziennie pól godziny przed Mszą świętą, a w
piątek od godziny 17.00.
W sobotę, 2 sierpnia, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny
Porcjunkuli. Jest to również pierwsza sobota miesiąca, w którą oddajemy cześć
Niepokalanemu Sercu Maryi.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć
Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiarność.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi.