Dziś przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą.
W poniedziałek, 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary, dziewicy. O godzinie 14.00 zakończenie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko – Żywieckiej wspólną celebracją Eucharystii na wałach jasnogórskich.
W środę, 13 sierpnia zapraszam na kolejne czuwanie fatimskie. O godz. 17.30 Różaniec, który poprowadzą członkowie Róż Żywego Różańca. O godz. 18.00 Msza święta, a po niej procesja do figury Matki Bożej. Na procesje proszę zabrać świece.
W czwartek, 14 sierpnia, uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W tym dniu modlimy się w intencji naszej diecezji oraz biskupów, kapłanów i diakonów. Główne uroczystości odbędą się w byłym niemieckim obozie zagłady w Oświęcimiu i w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
W piątek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu o godz. 8.00 i 10.30. Po Mszach świętych poświęcenie ziół i kwiatów. W czasie Mszy św. o godz. 8.00 będziemy się modlić za śp. ks. Tadeusza Kęsek pierwszego Proboszcza w Przecieszynie. Na Mszy świętej o 10.30 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Po Mszy świętej w imieniu Organizatorów Dożynek zapraszam na poczęstunek na Folwark Przecieszyn. W tym dniu również z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się się do Miłosierdzia Bożego. Na okoliczność uroczystości nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
W niedzielę, 17 sierpnia ofiarą do puszek wesprzemy Towarzystwo Brata Alberta,
które zajmuje się działalnością charytatywną wspomagając ubogich i potrzebujących w naszej diecezji.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiary, szczególnie za te złożone dzisiaj na potrzeby naszej Parafii i kościoła. Dziękuję również za ofiary złożone przy okazji poświęcenia samochodów w kwocie 1750 zł, które zostały przekazanie Misjonarzom w ramach akcji MIVA Polska – 1 grosz za 1 kilometr. Dziękuję za okoszenie obejścia kościoła.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi.