Dziś przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. W naszej wspólnocie gościmy Agatę Morawską, która pragnie zaprezentować nam swoje książki i podzielić się refleksją z pracy w hospicjum z osobami, które w obliczu choroby nieuleczalnej nie straciły wiary w Boga i drugiego człowieka okazując się prawdziwymi bohaterami.
We wtorek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
W piątek obchodzić będziemy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
W sobotę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
W przyszłą niedzielę, 13 lipca zapraszam na czuwanie fatimskie. O godzinie 07.30 Różaniec, o godz.08.00 Msza święta, a po niej procesja do figury Matki Bożej pod arkadami. Składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii i kościoła.
Od jutra tj. 7 lipca do 5 sierpnia w parafiach oświęcimskich i w parafiach w naszym dekanacie Matki Bożej Bolesnej i św. Marcina Biskupa w Jawiszowicach trwają zapisy na już 42 pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, dla dzieci Małego Gościa oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiarność. Dziękuję Członkom Róż Żywego Różańca za ofiarę 380 zł na kwiaty do kościoła.
Niech Bóg Wam błogosławi.