Trwa oktawa Bożego Ciała. Do czwartku w ramach nabożeństw czerwcowych będą procesje eucharystyczne wokół kościoła. Przez cały tydzień Msze święte będą wieczorem.
Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest wystawiona księga do której po nabożeństwach można wpisywać zawierzenia i prośby do Serca Jezusowego z okazji 350 rocznicy objawień. Zachęcam przedstawicieli rodzin, aby w imieniu swoich bliskich to uczynili.
We wtorek, 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
W czwartek, 26 czerwca na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków. O godz.19.00 zapraszam na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
W piątek, 27 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz wychowawców na Mszę świętą dziękczynną o godz. 8.00. O godz.18.00 uroczysta Msza święta z okazji 350 rocznicy objawień Serca Bożego. Zaś w kościele NSPJ w Bielsku-Białej o godz. 19.00 ks. Bp Roman Pindel dokona Aktu poświęcenia całej Diecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
W sobotę, 28 czerwca wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz.10.00 spotkanie formacyjne dla Członków Róż Żywego Różańca rozpocznie się Mszą św.
W przyszłą niedzielę, 29 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Po Mszach świętych w ramach nabożeństwa czerwcowego odmówimy Akt poświęcenia naszej Parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, dla dzieci Małego Gościa, Historię Kościoła oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiary. Raz jeszcze dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Procesji Bożego Ciała.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie będzie Waszą siłą i mocą i niech Was obdarza swoim błogosławieństwem.