W tym pięknym czasie składamy sobie życzenia. Pragnę życzyć, aby Jezus Zmartwychwstały w naszym sercu codziennie na nowo zwyciężał zło dobrem i obdarzał pokojem, wiarą i miłością. Błogosławionych pełnych radości i nadziei Świąt Wielkanocnych!
Jutro w Poniedziałek w oktawie Wielkanocy, 21 kwietnia Msze święte w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Msze święte w tym czasie będą codziennie o godzinie 18.00
Ze względu na trwającą oktawę wielkanocną, liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, zostaje przeniesiona na poniedziałek, 28 kwietnia.
Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, codziennie po wieczornej Mszy świętej. W przyszłą niedzielę, 27 kwietnia obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy wtedy Tydzień Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. W tym dniu składka przeznaczona jest na cele charytatywne.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą, modlitwę i ofiary, szczególnie za te złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii i kościoła oraz kwiaty do Bożego Grobu w kwocie 8.560 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać za życzliwość, i hojność. Dziękuję wszystkim Parafianom za włączenie się w akcje Koszyk wielkanocny dla seniorów i chorych w naszej Parafii, za udział w Drodze Krzyżowej ulicami Przecieszyna, za przygotowanie naszej świątyni na święta poprzez sprzątanie, dekoracje, drobne remonty, za ufundowanie baldachimu, ornatu, strojów ministranckich,
za każdy przejaw życzliwości i dobroci, za życzenia i dobre słowo.
Niech Zmartwychwstały Pan będzie Waszą siłą i mocą i niech Was obdarza swoim błogosławieństwem.