Przeżywamy VI Niedzielę wielkanocną. Szczególną modlitwą obejmujemy dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przyjmą Komunię świętą. Będą one przez cały tydzień uczestniczyły w nabożeństwach majowych i Mszy świętej, jako wyraz wdzięczności za dar Komunii świętej. O godz.15.00 zapraszam na nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz.17.30, a po nich Msza święta o godz.18.00.
W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe, podczas których Kościół prosi Boga o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, a zwłaszcza na roli.
W środę, 13 maja wspominamy NMP z Fatimy. W tym dniu rozpoczynamy comiesięczne nabożeństwa fatimskie. O godz.17.00 nabożeństwo rozpocznie różaniec, który poprowadzą członkowie Róż Różańcowych, a po nim o godz.17.30 nabożeństwo majowe i Msza święta, po której wyruszy procesja do figury Matki Bożej pod arkadami. Serdecznie zapraszam na to nabożeństwo wszystkich czcicieli Matki Bożej.
W czwartek, 14 maja przypada święto św. Macieja, apostoła.
W piątek, 15 maja modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz.15.00 zapraszam do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
W sobotę, 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. O godz. 9.00 zbiórka ministrantów i kandydatów. O godz.10.00 Msza święta dla Róż Żywego Różańca i kolejne spotkanie formacyjne w kawiarence Emaus.
W przyszłą niedzielę, 17 maja obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia
Pańskiego.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć: Gościa Niedzielnego, dla dzieci Małego Gościa, Historię Kościoła oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, obecność, modlitwę, życzliwość i ofiary, szczególnie za te złożone dziś na potrzeby naszej Parafii i kościoła. Również podziękowania kieruję pod adresem tych, którzy przygotowali naszą świątynię i jej obejście na uroczystość I Komunii świętej, a mianowicie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, panom koszącym trawę, strażakom za umycie okien w kościele.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi i obdarza pokojem.