Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Od dziś zasłonięty krzyż jest symbolem żalu i pokuty, który odzwierciedla oczekiwanie na odsłonięcie krzyża w Wielki Piątek. W naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Kubas, proboszcz Parafii św. Urbana w Brzeszczach, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i polecamy w naszej modlitwie. Plan rekolekcji znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii, w gablotkach i na stoliku z prasą. O godz.15.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie przy wyjściu z kościoła można złożyć składkę na kwiaty do Bożego Grobu.
W środę, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia. W tym dniu rozpoczyna się duchowa adopcja dziecka poczętego. Podczas Mszy świętej złożymy przyrzeczenia duchowej adopcji, deklaracje możemy zabrać ze stolika z prasą. W tym dniu składką do puszek możemy wesprzeć Dom Matki i Dziecka. To również zakończenie rekolekcji i nasze podziękowanie ks. Rekolekcjoniście za jego posługę duszpasterską i kaznodziejską, co uczynimy podczas składki na Mszy świętej.
W piątek, 27 marca zapraszam na Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii. Nabożeństwo rozpocznie się o godz.17.30 na Folwarku Przecieszyn przy Szkole Podstawowej i przejdzie ul. Wyzwolenia w stronę ulicy Długiej do kościoła. Po Drodze Krzyżowej ok.18.15 Msza święta za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Bardzo proszę zabrać ze sobą świece. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy, którą przejdzie Droga Krzyżowa. W tym dniu również rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży, które potrwają do Niedzieli Palmowej. Plan rekolekcji można znaleźć na stronie internetowej Parafii, w gablotce i na mobidzienniku.
W przyszłą niedzielę, 29 marca przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm i procesja z palmami odbędzie się o godz.10.30. zapraszam do licznego udziału, szczególnie dzieci, które w tym dniu kończą rekolekcje. Po Mszy świętej odbędzie się konkurs palm. Święcenie palm będzie także na Mszy świętej w sobotę o godz.18.00 i w niedzielę o godz.8.00.
W imieniu organizatorów zapraszam na przedświąteczny kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc w rehabilitacji Moniki Mikołajczyk.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć: Gościa Niedzielnego, Ekstra Goście poświęconego św. Franciszkowi z Asyżu oraz naszą Gazetkę Parafialną.
W zakrystii można nabyć Paschaliki, z których ofiary przeznaczone będą na Caritas diecezji oraz dla potrzebujących i seniorów w naszej parafii.
Dziękuję za Waszą, obecność, modlitwę, życzliwość i ofiary.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi i obdarza pokojem.