Dziś 5 Niedziela wielkanocna. O godz. 15.00 nabożeństwo majowe.
Codziennie o godz.17.30, a w niedzielę o godz.15.00 zapraszam na nabożeństwa majowe do naszego kościoła. Po nabożeństwie Msza święta.
W środę, 21 maja wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
W czwartek, 22 maja przypada 30 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko – Biała, Żywiec).
W sobotę, 24 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku – Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie. O godz.10.00 spotkanie formacyjne dla Członków Róż Żywego Różańca rozpocznie się Mszą świętą w
kościele.
Rocznica I Komunii świętej dla dzieci z klasy czwartej będzie w uroczystość Bożego Ciała, 19 czerwca o godz. 8.30.
Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w niedzielę, 1 czerwca po Mszy świętej o godz.10.30 na probostwie.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, Historię Kościoła oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiary, szczególnie za te złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii i kościoła w kwocie 8.450 zł. Zostały one przeznaczone na pokrycie prac ogrodniczych wokół naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom za Waszą życzliwość i hojność wyrażam serdeczne podziękowania. Podziękowania kieruje również do rodziców dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie nowego ornatu i strojów liturgicznych dla ministrantów.
Prosimy o wsparcie inicjatywy dobrego projektu ustawy o umocowaniu w systemie oświatowym lekcji religii i etyki w szkole. Projekt wprowadza obok lekcji religii, również zajęcia z etyki dla uczniów nie korzystających z katechezy szkolnej, zapobiega umieszczaniu religii jedynie na końcu zajęć, uwzględnia 2 lekcje religii i w mądry sposób ustawia ich organizację. Bardzo prosimy o poparcie tego projektu poprzez złożenie podpisu. Możemy to uczynić w niedzielę, 25 maja po Mszach świętych. Przy podpisie trzeba podać nr Pesel.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie będzie Waszą siłą i mocą i niech Was obdarza swoim
błogosławieństwem.