Przeżywamy dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Podczas Mszy świętej o godz.10.30 wraz z zespołem Przecieszynianki w kolejny ich jubileusz podziękujemy dobremu Bogu za wstawiennictwem Maryi za otrzymane łaski i będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla członków zespołu i ich rodzin również pamiętając o wszystkich, którzy ten zespół tworzyli, także polecając miłosierdziu Bożemu zmarłych członków zespołu. O godz.15.00 zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe, które odbędzie się przy Sołtysówce, gdzie w szczycie dachu znajduje się obraz Matki Bożej.
W poniedziałek, 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z okazji ich święta. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii będą one odprawiane czy to po rannej, czy to po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.00
We wtorek, 2 czerwca o godz.18.00 w naszym kościele parafialnym Ksiądz Biskup Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania 16 kandydatom. Polecajmy ich w tych dniach w naszej modlitwie.
W środę, 3 czerwca wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
W czwartek, 4 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze święte w tym dniu o godz.8.30 na posesji Państwa Kozaków przy ul. Wyzwolenia 3, przy wjeździe na ul. Topolową, po której bezpośrednio wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy i Msza święta na zakończenie procesji o godz.10.15 w kościele. Procesja przejdzie ulicami Topolową i Długą od końca w kierunku kościoła. Mieszkańców tych ulic proszę o przystrojenie trasy przejścia procesji. Do udziału w procesji zapraszam Poczty sztandarowe Róż Żywego Różańca, Ochotniczej Straży Pożarnej, Górników, zapraszam Członków Kół Gospodyń Wiejskich, LKS-u, dzieci komunijne, bierzmowanych, dziewczynki do sypania
kwiatów i wszystkich drogich Parafian. Na Mszy św. o godz.8.30 będziemy dziękować razem z uczniami klasy 4 za odebrane łaski w ich rocznicę I Komunii świętej. W kolejne dni po uroczystości Bożego Ciała w ramach oktawy, po Mszach Świętych wieczornych będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła w czasie której będziemy śpiewać litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek, 5 czerwca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od 10.00 objazd chorych z posługą sakramentalną. Proszę ich nazwiska i adresy zgłosić do czwartku w zakrystii. O godz.16.00 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się procesją eucharystyczną, po procesji
będzie Msza święta wyjątkowo o godz.17.00. W tym dniu ksiądz Biskup Roman Pindel udziela dyspensy dotyczącej obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
W sobotę, 6 czerwca o godz.10.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się beatyfikacja 9 salezjańskich męczenników, którzy podczas II wojny światowej oddali życie broniąc wiary i ukazując piękno powołania kapłańskiego. Zaś w niedzielę 7 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu o godz.11.30 odbędą się uroczystości dziękczynne za dar
beatyfikacji. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
W przyszłą niedzielę, 7 czerwca odbędzie się pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra. Początek o godz.10.30 w skoczowskim kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd procesja wyruszy na Kaplicówkę. Po Mszy świętej o godz.8.00 zmiana tajemnic Różańca.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć: Gościa Niedzielnego. oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, obecność, modlitwę, życzliwość i ofiary. Dziękuję Panom, którzy wykosili obejście kościoła, Pani Justynie i Monice oraz Michałowi za przygotowanie kawiarenki na dzisiejszą uroczystość. W imieniu OSP Przecieszyn dziękuje za wsparcie ulicznej kwesty przeznaczonej na organizację Jubileuszu Straży, który przypada 20 czerwca br. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam
błogosławi i obdarza pokojem.