Dzisiaj o godzinie 15.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym.
Serdecznie zapraszam.
W Wielki Poniedziałek okazja do spowiedzi od godziny 17.00 do 19.30 z przerwą na Msze świętą o godz.18.00.
W Wielki Wtorek od godz.15.00 odwiedziny chorych i seniorów naszej Parafii z posługą sakramentalną. Proszę ich nazwiska i adresy zgłosić do poniedziałku w zakrystii.
W Wielki Czwartek Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00 rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 23.00.
W Wielki Piątek od 07.00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz.18.00 Drogą Krzyżową. Jej kulminacyjnym punktem będzie adoracja Krzyża. Po niej nastąpi otwarcie Bożego Grobu i adoracja, która będzie trwała całą noc, aż do Liturgii Wielkiej Soboty. Strażaków proszę o straż przy Bożym Grobie. W ramach nocy konfesjonałów można tej nocy skorzystać z sakramentu pokuty w godzinach od 23.00 do 2.00. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O godz.15.00 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie: o godz. 09.00 w kościele, o 10.00 na Folwarku o 11.00 przy ul. Wyzwolenia 2, o 12.00 w kościele. O godzinie 18.00 Liturgia Paschalna, rozpocznie się przed kościołem przy krzyżu misyjnym błogosławieństwem ognia, zakończy się procesją rezurekcyjną. Na Liturgię przynosimy świece. Zapraszam do udziału wszystkich Parafian, Poczty Sztandarowe Górników i Strażaków, Członków Kół Gospodyń Wiejskich, LKS, dzieci i młodzież.
W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte w porządku niedzielnym o godz.08.00 i 10.30.
W zakrystii można jeszcze nabyć paschaliki, świece z których ofiary przeznaczone będą na Caritas i potrzebujących.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą, modlitwę i ofiary, szczególnie za te złożone dziś na potrzeby naszej Parafii i kościoła. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać za życzliwość, i hojność.
Niech dobry Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi.