Dziś 4 niedziela zwykła.
W poniedziałek, 2 lutego święto Ofiarowanie Pańskiego, zwane w naszej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czasie Mszy św. o godz.18.00 poświęcenie gromnic. Również w czasie Mszy świętej i po niej zakolęduje dla nas zespół Przecieszynianki. To także Dzień Życia Konsekrowanego. Jego obchody odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu o godz.11.30.
We wtorek, 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, orędownika w chorobach gardła i języka. Po Mszy świętej o godz.7.00. będzie specjalne błogosławieństwo św. Błażeja.
W czwartek, 5 lutego przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy świętej o godz.7.00 poświęcenie chleba i wody. Z racji pierwszego czwartku miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne również z naszej parafii.
W piątek, 6 lutego wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. O godz.10.00 objazd chorych i seniorów z posługą sakramentalną. O godz.17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się litanią do Serca Bożego. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek od godz.17.00.
W przyszłą niedzielę, 8 lutego składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii i kościoła z racji drugiej niedzieli miesiąca.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć: Gościa Niedzielnego, dla dzieci Małego Gościa oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiary.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi i obdarza pokojem.