Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. W Kościele katolickim IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare (niedzielą radości). Jej nazwa pochodzi od słów Antyfony na wejście: „Raduj się, wesel się Jerozolimo”. W niedzielę Laetare w czasie mszy św. używa się szat liturgicznych koloru różanego. O godz.15.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W czwartek, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa. W Sołtysówce o godzinie 17.00 spotkanie Górników.
W piątek, 20 marca z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 15.00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz.17.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym dniu rekolekcje ewangelizacyjne rozpoczynają kandydaci do bierzmowania. Polećmy ich w naszej modlitwie.
W sobotę, 21 marca o godz.10.00 Mszą świętą w kościele rozpocznie się spotkanie formacyjne dla Członków Róż Żywego Różańca.
W niedzielę, 22 marca podczas Mszy świętej o godz.10.30 będzie poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. W tym dniu w aszej Parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które zakończą się w środę, 25 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Kubas, proboszcz Parafii św. Urbana w Brzeszczach. Harmonogram rekolekcji znajduje się w gablotkach, na stronie internetowej naszej Parafii i na stoliku z prasą. Zachęcam do licznego udziału w tym świętym czasie naszej duchowej odnowy. Rekolekcje dla dzieci odbędą się w dniach od 27 do 29 marca. Również w niedzielę Stowarzyszenie Zaangażowane zaprasza na przedświąteczny kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc w rehabilitacji Moniki Mikołajczyk.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć: Gościa Niedzielnego, Ekstra Gościa poświęconego św. Franciszkowi z Asyżu, Historia Kościoła oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiary, szczególnie za te złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii i kościoła w wysokości 7100 zł, które zostały przeznaczone na pokrycie kosztów wprawienia okien.
W zakrystii można nabyć Paschaliki, z których ofiary przeznaczone będą na Caritas diecezji oraz dla potrzebujących i seniorów w naszej parafii.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi i obdarza pokojem.