Dziś 4 Niedzielę wielkanocną obchodzimy jako Niedzielę dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele. Szczególną modlitwą obejmujemy dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przyjęły Komunię świętą. O 15.00 nabożeństwo majowe.
Codziennie o godz.17.30, a w niedzielę o godz.15.00 zapraszam na nabożeństwa majowe do naszego kościoła. Po nabożeństwie Msza święta.
We wtorek, 13 maja wspominamy NMP z Fatimy. W tym dniu rozpoczynamy comiesięczne nabożeństwa fatimskie. O godz.17.15 Różaniec, który poprowadzą członkowie Róż różańcowych a po nim nabożeństwo majowe. O godz.18.00 Msza święta, a po niej procesja do figury Matki Bożej pod arkadami. Serdecznie zapraszam na to nabożeństwo wszystkich czcicieli Matki Bożej.
W środę, 14 maja święto św. Macieja, apostoła. O godz.17.00 Różaniec, który poprowadzą członkowie Róż różańcowych, 17.30 nabożeństwo majowe, 18.00 Msza św.
W piątek, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. W tym dniu modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Wyjątkowo w piątek nabożeństwo będzie po Mszy świętej wieczornej o godz.18.30 połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, Historię Kościoła oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiary, szczególnie te złożone dzisiaj na potrzeby naszej Parafii i kościoła. Wszystkim ofiarodawcom za Waszą życzliwość i hojność wyrażam serdeczne podziękowania.
Również podziękowania kieruję pod adresem tych, którzy przygotowali świątynię i jej obejście na uroczystość I Komunii świętej: rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, panom koszącym trawę, strażakom za umycie okien w kościele. Dziękuję ofiarodawcom za ufundowanie nowych kropielnic, które znajdują się przy drzwiach wejściowych do naszej świątyni.
Prosimy o wsparcie inicjatywy dobrego projektu ustawy o umocowaniu w systemie oświatowym lekcji religii i etyki w szkole. Projekt wprowadza obok lekcji religii, również zajęcia z etyki dla uczniów nie korzystających z katechezy szkolnej, zapobiega umieszczaniu religii jedynie na końcu zajęć, uwzględnia 2 lekcje religii i w mądry sposób ustawia ich organizację. Bardzo prosimy o poparcie tego projektu poprzez złożenie podpisu. Możemy to uczynić w tygodniu po wieczornej Mszy św. i w niedzielę, 25 maja po Mszach świętych. Przy podpisie trzeba podać nr Pesel.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie będzie Waszą siłą i mocą i niech Was obdarza swoim błogosławieństwem.