Dzisiaj IV Niedzielę wielkanocną obchodzimy jako Niedzielę dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Ofiarą przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć naszą rozgłośnie diecezjalnego radia Anioł Beskidów.
W środę, 29 kwietnia przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to zarazem dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
W czwartek, 30 kwietnia z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Zakończenie pielgrzymki w niedzielę, 3 maja o godz.12.00 Mszą świętą w krakowskim Centrum Jana Pawła II.
W piątek, 1 maja modlimy się o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, pamiętamy także o tych, którzy zostali pracy pozbawieni. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będą one w dni powszednie o godz.17.30 a w niedzielę o godz.15.00. Z racji nabożeństw majowych Msze święte w tygodniu będą codziennie o godz.18.00. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca, kiedy oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Rano o godz.10.00 objazd chorych i seniorów z posługą sakramentalną. Proszę do czwartku zgłosić ich nazwiska i adresy w zakrystii. O godz.15.00 Msza święta w intencji Strażaków z okazji ich święta patronalnego oraz 80 rocznicy ich działalności w Przecieszynie. O godz.17.00 adoracja Najświętszego sakramentu, zakończona nabożeństwem majowym o godz. 17.30 i Litanią do Serca Bożego. O godz.18.00 Msza święta. Na ten dzień Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy wobec obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
W sobotę, 2 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Z racji, że uroczystość ta zbiega się z celebracją 5 niedzieli wielkanocnej Dykasteria do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zezwala, aby była przeniesiona z dnia 3 maja na 2 maja. W tym dniu Msze święte będą o godz.8.00, 10.30 w intencji Ojczyzny i o godz.18.00 z formularza 5 niedzieli wielkanocnej.
W przyszłą niedzielę, 3 maja, po Mszy świętej o godz.8.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmianka tajemnic różańcowych.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć: Gościa Niedzielnego, dla dzieci Małego Gościa oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, obecność, modlitwę, życzliwość i ofiary.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi i obdarza pokojem.