Dziś 4 Niedziela Adwentu. Zapraszam na ostatnie już roraty w poniedziałek i wtorek o godz.18.00. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary przeznaczone będą na Caritas i pomoc potrzebującym.
W poniedziałek, 22 grudnia, od godziny 10.00 przedświąteczne odwiedziny chorych i seniorów naszej Parafii z posługą sakramentalną.
W środę, 24 grudnia, przypada Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Rano o godz.7.00 zapraszam na Mszę świętą za zmarłych, których w tym roku po raz pierwszy zabraknie przy wigilijnym stole. Ich imiona i nazwiska proszę zgłosić w zakrystii. O godz.22.00 zapraszam na Pasterkę. Dzieci niech zabiorą lampiony. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
W czwartek, 25 grudnia, przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte w tym dniu będą w porządku niedzielnym.
W piątek, 26 grudnia, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte również będą w porządku niedzielnym. W tym dniu ks. Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i pokuty. Składka przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.
W sobotę, 27 grudnia, przypada święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. O godz.9.00 rozpoczyna się wizyta duszpasterska. Plan kolędy podany jest na stronie internetowej, w gablocie przed kościołem i na stoliku z prasą. Bardzo proszę, aby Ci z Państwa, od których rozpoczyna się kolęda, czy też mieszkający w pobliżu przyjechali po księdza i ministrantów na probostwo.
W niedzielę, 28 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy świętej o godz.10.30 będzie specjalne błogosławieństwo dla dzieci. W Katedrze w Bielsku-Białej i w konkatedrze w Żywcu będą sprawowane pod przewodnictwem biskupów obrzędy zakończenia Zwyczajnego Roku Jubileuszowego w diecezji.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, modlitwę, życzliwość i ofiary szczególnie za te złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła w kwocie 8.500 zł. Również w imieniu Stowarzyszenia Zaangażowane przekazuję podziękowanie za wsparcie leczenia Natalki w kwocie 3.500 zł.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi na ostatnie godziny adwentowego oczekiwania.