Dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym.
We wtorek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. W tym dniu rozpoczyna się duchowa adopcja dziecka poczętego. Msza święta we wtorek o godz. 18.00. Składką do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Dom Matki i Dziecka.
W piątek, 28 marca w ramach nowenny przed 350 rocznicą objawień Serca Jezusowego zapraszam do udziału w pielgrzymce do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie. Zapisy w zakrystii z wpłatą 35 złotych. Wyjazd o godz.15.45 spod kościoła. W związku z wyjazdem Msza święta będzie rano o godz. 07.00, a nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.15.00. Przepraszam za te zmiany.
Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej Parafii rozpoczną się już w sobotę, 29 marca Mszą świętą o godz.18.00 i potrwają do 2 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Pietraszko, wikariusz Parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu. Plan rekolekcji znajdziemy na stoliku z prasą.
W zakrystii można od przyszłego tygodnia nabyć paschaliki, świece z których ofiary przeznaczone będą na Caritas i potrzebujących. Również od tego tygodnia wraz z Zespołem charytatywnym rozpoczynamy akcję: Koszyk wielkanocny dla chorych i potrzebujących naszej Parafii. Zachęcamy do włączenia się w akcje wszystkich chętnych Parafian poprzez zbiórkę artykułów spożywczych z długim terminem przydatności. Składamy je do 9 kwietnia w salce katechetycznej. Z nich zostaną przygotowane koszyki wielkanocne, które trafią na świąteczny stół chorych i potrzebujących. Lista artykułów na stoliku z prasą.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą, modlitwę i ofiary. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać za życzliwość, i hojność.
Niech dobry Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi.