Dzisiaj przypada Niedziela biblijna, która rozpoczyna XVIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Odważnie głosić Ewangelię Boga”.
We wtorek, 21 kwietnia o godz.18.30 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
W środę, 22 kwietnia o godz. 17.30 zapraszam do kościoła na wspólne czytanie
Pisma Świętego w ramach X Narodowego Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będą listy św. Pawła do Tesaloniczan, do Tymoteusza i Tytusa. Pełni radości paschalnej chcemy wsłuchiwać się w słowo Boże i zjednoczyć ze zwycięskim Panem w Komunii św. O godz. 18.00 Msza święta, a po niej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
W czwartek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
W piątek, 24 kwietnia Msza św. wyjątkowo będzie o godz.7.00 w czasie, której będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Za nieudogodnienia bardzo przepraszam.
W sobotę, 25 kwietnia – święto św. Marka, ewangelisty.
W przyszłą niedzielę, 26 kwietnia, Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy obchodzi 34 rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy w modlitwach o pierwszym Biskupie Bielsko – Żywieckim. W tym dniu ofiarą składaną do puszek możemy wesprzeć rozgłośnie diecezjalnego radia Anioł Beskidów. W Parafii św. Urbana w Brzeszczach można zobaczyć ekspozycję poświęconą etapom powstawania Pisma Świętego.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć: Gościa Niedzielnego, dla dzieci Małego Gościa oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, obecność, modlitwę, życzliwość i ofiary, szczególnie za te złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby kościoła i naszej Parafii w kwocie 8100 zł, które zostały przeznaczone na zakup kamienia na schody do kościoła.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi i obdarza pokojem.