Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. O godz.15.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W środę, 25 lutego w salce katechetycznej o godz.18.45 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów klasy siódmej w sprawie rozpoczęcia przygotowań do sakramentu bierzmowania.
W piątek, 27 lutego zapraszam o godz.17.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O 18.00 Msza święta za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.
W przyszłą niedzielę, 1 marca po Mszy świętej o godz.8.00 zmianka tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na potrzeby misji.
Również w imieniu organizatorów Muzeum Pamięci Ziemi Oświęcimskiej, Instytucji Kultury Województwa Małopolskiego oraz Ośrodka Kultury w Brzeszczach zapraszam na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które rozpoczną się Mszą świętą o godz.11.00 w kościele św. Marcina w Jawiszowicach. Po Mszy świętej przemarsz pod pomnik ku czci poległych na polu chwały mieszkańców Jawiszowic, gdzie odbędzie się Apel Pamięci. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Zaś o godz.17.00 w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Brzeszczach odbędzie się koncert pt. Dobrze, że jesteś Ojczyzno w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć: Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Dziękuję za Waszą, obecność, modlitwę, życzliwość i ofiary szczególnie za te złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc Ukrainie 1950 zł i na Akcję pączek dla Afryki 1530 zł.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi i obdarza pokojem.