ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
Dzisiaj przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w naszej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czasie Mszy świętej poświęcenie gromnic.
Liturgiczne obchody tygodnia:
- w poniedziałek, 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszy świętej specjalne błogosławieństwo św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła i języka;
- w środę , 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy świętej poświęcenie chleba i wody.
- w czwartek, 6 lutego – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek pamiętamy w modlitwie o tych, którzy pracują na niwie Pańskiej, prosimy Boga o dar nowych powołań do służby w Chrystusowym Kościele.
W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godz.15.30 odwiedziny chorych i seniorów naszej Parafii z posługą sakramentalną. Ich nazwiska i adresy proszę zgłosić do czwartku w zakrystii lub telefonicznie. O godz.17.00 zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz.18.00 Msza święta. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek od godz. 17.00.
We wtorek, 4 lutego kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców w salce katechetycznej o godz. 16.45.
W przyszłą niedzielę, 9 lutego, składka przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Polecam tę składkę życzliwości i ofiarności wszystkich Parafian.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą życzliwość, modlitwę i ofiary.
Niech dobry Bóg bogaty w miłosierdzie Wam błogosławi.