Dzisiaj w Oświęcimiu-Brzezince obędzie się tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w
intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz.14.00 przy Bramie Śmierci.
Liturgiczne obchody tygodnia:
- w poniedziałek, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;
- w sobotę, 9 listopada – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
W środę, 6 listopada w kościele o godz. 16.45 kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Również w czwartek, 7 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Wandy Chotomskiej w Przecieszynie o godz. 17.00 odbędzie się Wieczornica poświęcona obchodom Święta Niepodległości. W imieniu organizatorów Pana Sołtysa, Kół Gospodyń Wiejskich, Rady Rodziców i Dyrekcji oraz pracowników Szkoły zapraszam do licznego udziału mieszkańców naszej
miejscowości w tym patriotycznym spotkaniu.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą życzliwość, modlitwę i ofiary. Dziękuję Ofiarodawcom, którzy w ostatnią niedzielę złożyli ofiary na potrzeby naszej parafii i kościoła.
Niech dobry Bóg bogaty w miłosierdzie błogosławi Wam na kolejny tydzień.