Dzisiaj obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych naszej świątyni
Do czwartku trwają nabożeństwa różańcowe o godz.17.30.
Liturgiczne obchody tygodnia:
- w poniedziałek, 28 października – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą ogarniamy Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego z racji przypadających imienin;
- w piątek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym: 8.00 i 10.30. O godz. 14.00 Msza święta na cmentarzu w Brzeszczach, a po niej procesja połączona z modlitwą za zmarłych. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada włącznie możemy zyskiwać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawiedzenie kościoła, kaplicy, cmentarza, odmówienie modlitwy Ojcze nasz… i Wierzę w Boga Ojca.., dowolna modlitwa w intencjach papieża.
- W sobotę, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w tym dniu o 7.00 i 18.00 . Pół godziny przed Mszą świętą od 2 do 8 listopada będziemy modlić się za zmarłychwypominkach polecanych w jednorazowych.
- W przyszłą niedzielę, 3 listopada w Oświęcimiu – Brzezince będzie tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz.14.00 przy Bramie Śmierci.
W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Objazd Chorych z posługą sakramentalną z racji uroczystości Wszystkich Świętych, która przypada w I piątek miesiąca listopada będzie wyjątkowo w czwartek, 31 października od godz.18.15. Chorych proszę zgłosić w zakrystii czy też telefonicznie do środy, 30 października.
W zakrystii można jeszcze składać wypominki jednorazowe i całoroczne za naszych bliskich zmarłych.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą życzliwość, modlitwę i ofiary. Dziękuję Ofiarodawcom, którzy w ostatnią niedzielę złożyli ofiary na potrzeby naszej parafii i kościoła.