Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny.
Również dzisiaj w Kętach uroczyste zakończenie roku poświęconego św. Janowi Kantemu i ogłoszenie kościoła św. Jana Kantego sanktuarium.
Trwają nabożeństwa różańcowe. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe są codziennie o godz. 17.30. W tym tygodniu w modlitwie różańcowej będziemy się modlić szczególnie za kraje misyjne, misjonarzy i wspierających misje.
Liturgiczne obchody tygodnia:
- we wtorek 22 października – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża
- w środę, 23 października – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
W zakrystii można składać wypominki jednorazowe i całoroczne za naszych bliskich zmarłych, za których będziemy modlić się przez cały rok przed Mszami świętymi niedzielnymi, a w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00 będzie Msza święta w intencji zmarłych wypominanych.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą życzliwość, modlitwę i ofiary. Dziękuję Ofiarodawcom, którzy w ostatnią niedzielę złożyli ofiary na potrzeby naszej parafii i kościoła. Dziękuję tym, którzy wykosili trawę przed kościołem i posprzątali piwnice i salki na probostwie.
Niech dobry Bóg bogaty w miłosierdzie błogosławi Wam na kolejny tydzień.