Dzisiaj nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o godz. 16.00. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe są codziennie o godz.17.30. Ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć fundusz stypendialny, który pomaga zdolnej, ale niezamożnej młodzieży w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia.
Liturgiczne obchody tygodnia:
- we wtorek 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to także dzień Dziecka Utraconego;
- w środę, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
- w czwartek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
- w piątek, 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. W naszej modlitwie pamiętajmy również o Służbie Zdrowia, której patronuje św. Łukasz.
Przyszła niedziela, 20 października będzie obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. W tym dniu składka na cele misyjne.
Jutro, w poniedziałek, 14 października podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 modlimy się w intencji nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły i oświaty z racji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Również od jutra można składać w zakrystii wypominki jednorazowe i całoroczne za naszych bliskich zmarłych, za których będziemy modlić się przez cały rok przed Mszami świętymi niedzielnymi, a w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00 będzie Msza święta w intencji zmarłych wypominanych.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, również wydanie ekstra Gościa Niedzielnego poświęcone błogosławionemu Ks. Jerzemu Popiełuszce w cenie 14 zł. oraz naszą Gazetkę Parafialną.
Bóg zapłać za Waszą życzliwość, modlitwę i ofiary. Dziękuję Ofiarodawcom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na potrzeby naszej parafii i kościoła.
Niech dobry Bóg bogaty w miłosierdzie błogosławi Wam na kolejny tydzień.