Dzisiaj przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. W czasie Mszy świętej o 10.30 dziękujemy Ks. Proboszczowi Jackowi Pawłowi Przybyle za 22 lata posługi kapłańskiej i duszpasterskiej w naszej Parafii.
Liturgiczne obchody tygodnia:
- we wtorek, 03 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
- w sobotę, 07 września – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera imęczennika.
W poniedziałek, 02 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 09.00 w naszym kościele Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego, na której poświęcimy tornistry i przybory szkolne dla uczniów klasy pierwszej, którzy w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, rodziców, nauczycieli.
W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek modlimy się o dar nowych powołań w kościele.
W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz.17.00 okazja do spowiedzi, o 18.00 Msza święta, a po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa.
Po nabożeństwie pierwszopiątkowym odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną.
Proszę o zgłoszenie ich imion i adresów w zakrystii.
W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi.
Od najbliższej soboty, 07 września, Msza święta będzie wieczorem już jako niedzielna, aby Ci z Państwa, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy świętej w niedzielę, mieli okazję, aby uczynić to w sobotę.
W przyszłą niedzielę, 08 września rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania.
Wyrażam moje najserdeczniejsze podziękowania, wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości odpustowej. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem tych Parafian, którzy zadbali o obejście naszego kościoła.
Bóg zapłać za Waszą życzliwość, modlitwę i ofiary.